21 wrz 2015

Narastanie sił

Prawdopodobnie pierwsze "naziemnie" zdjęcie z bazy rosyjskiej w Latakii jakie przedostało się do internetu.


Na lotnisku znajduje się już 4 Su-30, 12 Su-25 i co najmniej 7 Mi-24. Rozwinięto też drugą baterię artylerii. Według Pentagonu, Rosja przerzuciła do Syrii 12 Su-24. Ma się tam znajdować również 15 śmigłowców Mi-8 i Mi-24. W pobliżu lotniska jest też 36 transporterów opancerzonych i 9 czołgów oraz 3 systemy opl a nad Syrią aktywnie pracują rosyjskie rozpoznawcze bsl.

PS. Jak podał "Kommiersant", w porcie w syryjskim Tartusie znajduje się 1700 Rosjan. Na początku kryzysu było tam tylko kilku specjalistów. Gazeta uspokaja żołnierzy, że po 3 miesiącach w Syrii, nastąpi rotacja i wrócą do domu.

 Wygląda na to, że w Syrii znajdują się już co najmniej 2 wzmocnione bataliony piechoty - jeden w bazie lotniczej w Latakii i drugi w Tartusie, a być może w Tartusie jest 2 bataliony sądząc po liczbie żołnierzy.

Z kolei "Nowaja Gazieta" snuje domysły że rosyjski "ograniczony kontyngent" rozpocznie "operację specjalną" w przyszłym tygodniu, po wystąpieniu Putina na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ma to być jakiś precyzyjny atak połączony z działaniami armii syryjskiej.

Ostatnia aktualizacja 22 września 11.57.

1 komentarz:

  1. Anonimowy9/22/2015

    To kiedy "Przegląd Militarny" zmienia nazwę na "Przegląd Wojsk Rosyjskich"?

    Chociaż nawet tego dobrze nie robi. Może "Przegląd Rusofobiczny"?

    OdpowiedzUsuń