5 lip 2016

Izrael będzie czuwał nad NATO Summit Warsaw

Do Mińska Mazowieckiego przyleciała grupa izraelskich żołnierzy z bezzałogowym systemem rozpoznawczym Hermes  900, który będzie latał nad Warszawą w czasie szczytu przywódców NATO 8-9 lipca. Na czas szczytu podjęte zostały bezprecedensowe środki bezpieczeństwa. Wokół Warszawy utworzono strefę zakazu lotów w promieniu 100 km dla lekkich samolotów. Samolotom komunikacyjnym zabroniono przelotów nad wyznaczoną strefą miasta.

fot. Leszek Siporski, minskmaz.com

 Izraelski bezzałogowiec będzie latał na wysokości od 1500 do ok. 3600 metrów. Ekipa obsługująca wykonywała loty nad Mińskiem Maz. już w ubiegłym tygodniu. Start drona mieli okazję zobaczyć uczestnicy uroczystości pożegnania lotników PKW Kuwejt, które odbywało się w poniedziałek, 4 lipca 2016 na lotnisku 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Wykonał on w tym dniu loty nad Warszawą.

Minister A. Macierewicz, który brał udział w pożegnaniu, pytany przez dziennikarzy o izraelski BSL, odpowiadał krótko, że „będzie on gwarantował bezpieczeństwo podczas nadchodzącego szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży". Jest to bardzo ciekawe, zwłaszcza w odniesieniu do szczytu NATO. Izrael jest państwem nie należącym do NATO, mimo to przywódcy najpotężniejszego bloku militarnego świata, obdarzają go większym zaufaniem niż własnych żołnierzy. Macierewicz dodał tylko że dron będzie strzegł bezpieczeństwa "prawdopodobnie już na zawsze". Hermes 900 jest jednym z kandydatów na bezpilotowy system rozpoznawczy dla WP.

Źródło: http://minskmaz.com/news/wojskowy-dron-nad-minskiem-aktualizacja/3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz