19 cze 2014

Nowy znak "Armia Rosji"

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zatwierdziło nowy znak "Armia Rosji".

Oficjalna prezentacja znaku odbędzie się 21 czerwca na podmoskiewskim poligonie Alabino. W ceremonii wezmą udział żolnierze i sprzęt wojskowy. Wystąpią znani rosyjscy artyści i kolektywy młodzieżowe (język stalinowskiej propagandy, ale to dosłowny cytat z komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony).

Znak "Armia Rosji" opracowało resortowe biuro dizajnerskie. Jak głosi komunikat, jest to klasyczny pentagram, który przecina pozioma linia "podkreślająca stabilność, wsparcie i godność". 

 Po niespodziewanym zwrocie na Ukrainie, stabilność zaczyna być chyba na Kremlu w coraz większej cenie. Są małe szanse na osiągniecie jej w realu więc, sowieckim zwyczajem, pojawia się w sferze symboli. 

Ponadto sowieci Rosjanie twierdzą, że gwiazda ma oznaczać "postęp i dążenie do nowych celów". Jakie są te "nowe cele" możemy się domyślać - zapewne nie różnią się od starych. 

Na Militaryphotos zauważono że nowy symbol kopiuje układ kolorów znaku Pepsicoli może więc chodzi o to że nowy symbol ma być bardziej strawny dla widzów z Zachodu. Spodziewajmy się więc nowych efektownych występów armii Rosji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz