10 kwi 2013

Plany Moskwy wyzwolenia Zachodu z jarzma kapitalizmu

Znalazłem trochę zdjęć planów ataku bloku sowieckiego na kraje NATO, postaram się dodać później do tego komentarz opisujący z grubsza jak miała wyglądać III Wojna Światowa.

Po kliknięciu można uzyskać powiększenie. 

Tu można zobaczyć zdjęcie mapy w większej rozdzielczości: 
Te czerwone grzybki małe i duże to oczywiście miejsca planowanych uderzeń bomb jądrowych. Mapa obrazuje położenie stron na Zachodnim Teatrze Działań Wojennych w 18 dniu wojny, 25 maja o godzinie 20.00. Czyli wojna miała wybuchnąć 7 maja.

Tu inna mapa w kilku zbliżeniach:

Front, to w nomenklaturze sowieckiej i rosyjskiej grupa armii.
Plany pochodzą z lat 1980  XX wieku. Można dodać że plany UW były tak precyzyjne, co okazało się po zjednoczeniu Niemiec, że na przykład Armia NRD miała przygotowane już wydrukowane pieniądze okupacyjne dla strefy RFN, nie mówiąc o listach osób do aresztowania i rozwałki (w tym tzw. użytecznych idiotów, jak ich nazywało w swoim slangu KGB, czyli wierzących propagandzie ZSSR), kartkach na żywność, obwieszczeniach, nowych przepisach itd. Wyznaczone były też osoby mające przejąć władzę po przewiezieniu do okupowanych krajów. Media - prasa, radio i TV, w bloku wschodnim, tak jak wszystko w totalitarnym systemie, też były włączone w te przygotowania a dziennikarze uczestniczyli w ćwiczeniach robiąc swoja robotę, czyli pisząc kłamliwe artykuły jak to NATO zaatakowało podstępnie kraje "pokoju i socjalizmu".

1 komentarz:

  1. Anonimowy4/10/2014

    to sa mapy cwiczen dczo-sztabowych a nie plany wojny.nieuku nie pisz niczego na czym sie nie znasz,to robia wszystkie armie swiata.

    OdpowiedzUsuń