3 kwi 2015

Pojawiły się Bumerangi i Kurgańce-25

...Ale Bumerangi tylko trzy.

Na YouTube pojawił się filmik z prób rosyjskiej defilady 9 maja. Widać na nim dawno zapowiadane nowe wzory uzbrojenia, miedzy innymi nowe bwp Kurganiec-25 i kołowe transportery Bumerang. Wiadomość jest optymistyczna: rosyjska armia stawia na duże cele.
 Bumerangi pojawiły się tylko 3. Na defiladzie ma być 12. Wygląda to na opóźnienie w montażu. Tak trudno skopiować Rosomaka?
 Bumerang z tyłu. Nie zdążono zamontować wież Epocha lub inne wieże niż w Kurgańcu. Drzwi desantu prawdopodobnie w formie rampy.
 Porównanie wysokości: Czołg T-90...
 ...i Kurganiec-25. Duży cel.
 Szerokie gąsienice Kurgańca zapowiadają świetne zdolności pokonywania grząskiego terenu lub możliwość dopancerzenia. Wozy mają być pływajace.
 Falochron opuszczany do dołu tworzy dodatkową osłonę przed pociskami.

Bumerang widok z boku. W porównaniu z Rosomakiem wieża przesunięta bardziej do tyłu co zwiększa wymagania dla stabilizacji uzbrojenia (pogarsza celność w ruchu). Co ciekawe, zastosowano prawdopodobnie konstrukcję ramową, podobnie jak w Rosomaku, co zwiększa odporność na miny i fugasy ale też zwiększa wysokość wozu. Przednia dolna płyta pancerza bardziej pochylona niż w Rosomaku, wóz zaprojektowany od początku do pływania. Zarówno Kurganiec jak i Bumerang mają wydajniejsze niż Rosomak, turbinowe pędniki wodne.

Film można zobaczyć tu:  https://www.youtube.com/watch?v=0nz_zY0rXyg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz